Δευτέρα 19 Φεβρουαρίου 2024

Άνετη επικράτηση για τον Τύρναβο στην Καρυά με 0-6.

Εύκολα επικράτησε η ομάδα του Τυρνάβου του ουραγού της βαθμολογίας με τελικό σκoρ 0-6. Στο πρώτο ημίχρονο ο Πατρίκου στο 20' έκανε το 0-1, ενώ ο ίδιος 8 λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο 35' έγινε το 0-3 με τον Πέτρου να σκοράρει μετά από ασίστ του Πατρίκου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Τυρναβίτες δεν εφησύχασαν, καθώς στο 47' ο Χότζα αυτή τη φορά έκανε το 0-4. Τα δύο τελευταία τέρματα της αναμέτρησης τα πέτυχε ο Γαλάρας στο 65' και στο 78' αντίστοιχα. Με την νίκη αυτή ο Τύρναβος έφτασε τους 15 βαθμούς και ξεπέρασε την Προοδευτική Βερδικούσιας στον βαθμολογικό πίνακα.

Τύρναβος (Αποστόλης Κορομηλάς): Τσούκας, Λάζος (55′ Γαλάρας), Φούντας, Μπουζούκας Θ. (55′ Γκέκας), Στεμπάρι, Μπουζούκας Λ. (75′ Σιούτης), Μπαλκούρας, Μπακού (75′ Χισκουρτάι), Χότζα, Πατρίκου (55′ Γκόγκουρας), Πέτρου.

Διαιτητές: Μπατζιανούλης, Μπλιώνας, Τσακνάκης.