Κυριακή 3 Μαρτίου 2024

Ήττα με 2-3 για τον Τύρναβο από το Βλαχογιάννι - Πολλά παράπονα από την διαιτησία οι Τυρναβίτες.(pics)

Την ήττα με τελικό σκορ 2-3 γνώρισε ο Τύρναβος κόντρα στην ομάδα της Δόξας Βλαχογιαννίου. Σε ένα παιχνίδι που οι Τυρναβίτες βράζουν για τις διαιτητικές αποφάσεις, ο Καραΐσκος έκανε στο 18' το 1-0 για τον Τύρναβο. Πέντε λεπτά αργότερα ο ρέφερι της αναμέτρησης καταλόγισε πέναλτι υπέρ του Βλαχογιαννίου ξεσηκώνοντας θύελλα αντιδράσεων. Το πέναλτι εν τέλει χάθηκε και το 1-0 παρέμεινε. Στο 62' τα αίματα άναψαν εκ νέου καθώς νέα υπόδειξη για πέναλτι για την ομάδα του Βλαχογιαννίου οδήγησε τους παίκτες του Τυρνάβου σε νέες διαμαρτυρίες. Αυτή τη φορά ο Κυπαρρίσης σκόραρε από τα 11 βήματα και έκανε το 1-1. Η αντίδραση για τον Τύρναβο ήρθε μόλις τρία λεπτά αργότερα, με τον Πατρίκου να σκοράρει έπειτα από ασυνεννοησία στην άμυνα των φιλοξενούμενων. Το σκορ ήρθε εκ νέου στα ίσα λίγο αργότερα με τον Φακίτσα να σκοράρει, ενώ οι Τυρναβίτες υποστήριξαν πως υπήρχε οφσάιντ στην αρχή της φάσης. Το τελικό 2-3 πέτυχε στις καθυστερήσεις για το Βλαχογιάννι ο Λιάκος.

Διαιτητές:Δημεράς, Γρηγοριάδης, Ντανταλής.